Náš příběh

Náš příběh

Všechno začalo s baristickými soutěžemi, kde jsem v jednom latte art jamu vyhrál tamper. Tamper považuji za naprosto nezbytné nářadí každého baristy a tak mě to namotivovalo udělat vlastní set. Koupil jsem dřevěný hranol z exotického dřeva a nerezovou tyčovinu a šel za kamarádem, který měl CNC soustruh. Vyrobil mi 32 základen a rukojetí a proklínal mě, že jsem mu zaneřádil stroj dřevěnýma třískama a doufal, že se u něj už neukážu. Já se ale vrátil a vracel se znovu a znovu. Moji kamarádí z pražíren, kterým jsem tampery dal, říkali ano, jsou skvělé, udělej nám série, budeme šťastni za kvalitní české tampery.

Můj kamarád mi půjčil peníze a já to odstartoval. Poté, co jsme vyrobili první sérii, odjeli jsme do Itálie na pozvánku na akci Out of the box Lamarzocco, a taky očíhnout veletrh Host Miláno, kde jsme obíhali stánky s kufrem nacpaným našimi tampery. Poté, co jsme domluvili obchody a prodali naš Heavy Star tamper, jsme odjeli na oslavu Lamarzocco, kde bylo moře piva, což já umím ocenit. Poté co jsme se vyspali v autě, jsme vyrazili na kultovní akci LM, kde jsme se rozhodli prodávat tampery ze země z kufru, a příručního skladu v autě, což bylo super, protože nám došli nějak peníze, tak jsme měli na benzín zpátky do Čech.

Díky pražírnám a kamarádovi jsem rychle založil společnost Heavy Tamper s.r.o., která, s pomocí mé ženy, začala naše tampery prodávat do celého světa prostřednictvím našeho eshopu, eBay a Amazonu. Od té doby střídá naši firmu jedno dobrudružství za druhým. Aktuálně je poslední životní událost narození našich dvojčecích chlapečků, kteří, jak doufám, budou v řemeslu pokračovat.

Protože nás baví svět baristů, sponzorujeme soutěže typu Barista roku a podporujeme tak kávový svět.

Jako dlouholetý zkušený barista vyrábím ty nejvíce uživatelsky přátelské espresso tampery se  zaměřením na každý detail u každého ručně vyráběného kusu. Používáme certifikované, vysoce kvalitrní materiály – naše rukojeti jsou vyráběné z FSC dřevin a základny jsou z nerez oceli. Používám ty nejmodernější a precizní CNC soustruhy. Pro všechny produkty jsou nejdříve vyrobeny prototypy na 3D tiskárně a následně, před uvedením na trh, jsou testovány. Velkou část našeho času věnujeme také inovacím a zlepšovákům v kávovém byznysu. Současně realizujeme patenty na zlepšení světa prémiové kávy. Díky podpoře našich zákazníků, kteří tampery kupují, můžeme tak vracet zpět do hry inovace v kávovém světě, Vývoj každého nového produktu je někdy dlouhý process se spoustou zklamání a radosti.